Кубок України. Прикарпаття сенсаційно вибило Карпати | Мир спорта

Кубок України. Прикарпаття сенсаційно вибило Карпати

•

20 сентября 2017, 20:22

Юрий Конкевич

/football/game/12191856/
Прикарпаття вдома шокувало Карпати (2:1), вибивши Левів з Кубку України вже на стадії 1/16 фіналу.

Матч відбувся за неймовірного для сучасного українського футболу ажіотажу і чудових як для кубкового матчу погодних умов. Сильний дощ, гроза, ажіотаж, піротехніка ультрас, 10 тисяч вболівальників на стадіоні Рух, амбіційний клуб Другої ліги, який на початку сходження вгору і прибитий невдачами клуб УПЛ – кращого антуражу для цього матчу було годі придумати.

Сергій Зайцев зіграв в таких умовах українцями і випустив тільки Фернандо Тіссоне в старті. Саме йому довелося стати антигероєм для Карпат у першому таймі. Після кількох напівмоментів в обох команд Прикарпаття забило в роздягалку. Тіссоне запресингував Володимир Боришкевич, при цьому хавбек господарів явно порушив правила. Арбітр промовчав і Боришкевич реалізував футбольний буліт сильним ударом з 10 метрів. Відзначимо, що рефері декілька разів приймали суперечливі рішення.

У другому таймі Зайцев кинув у бій почергово Олексія Гуцуляка, Редвана Мемешева та Леоніда Акулініна, посиливши атаку і зігравши у три захисники. Але господарі забили вдруге. Капітан Боришкевич відібрав мяча біля кута чужого штрафного, протягнув його в центр і віддав на вільного Василя Дербаха. Тому намагався завадити Гуцуляк, але півзахисник Прикарпаття з лінії штрафного влучив у верхній кут воріт Мисака – 2:0.

Розвести з центру поля Карпатам не дали їхні вболівальники, яким набридли невдачі своєї команди вони разом із використанням піро влаштували на трибунах безлади. Матч перервався на півгодини.

Після цього Орли зіграли на контратаках, а Леви закидали штрафну навісами. Веприк не повторив подвиг Дербаха, Боришкевич підкручував у дальній кут з 27 метрів, а от момент Карпат був вагомішим — Акулінін після виграної Гуцуляком боротьби і скидання не пробив у ближньому бою кіпера Прикарпаття. Сам же Олексій після одного з численних кросів влучив у стійку після удару головою.

Фінальна навала Карпат принесла дебютний гол Мемешева за Карпати, який був вправним в чужому воротарському. На більше часу в гостей забракло і Карпати продовжили серію своїх невдач, вилетівши ще й з Кубка України.

Українські Карпати і незламане Прикарпаття

Таких Карпат ми ще не бачили в цьому сезоні. Йдеться про склад, в якому Зайцев випустив 10 українських гравців. Звичайно, це було зроблено з огляду на боротьбу і важке поле, яке чекало Карпати в Франківську. Хоча виникає й питання: південноамериканці нездатні чи не хочуть боротися проти команд другої ліги у не зовсім комфортних умовах?

Леви спочатку прагнули комбінувати і забити на класі, що, звісно, полегшило б їм завдання пройти Прикарпаття. Коли ж в середині першого тайму газон став непридаьним для контролю мяча та швидких атак флангами, стало зрозуміло, що долю гри вирішить характер.

Його більше виявилося у господарів. Усе було проти команди Сергія Зайцева в цьому поєдинку – арбітри, суперник, трибуни, погода, слизькі трава і мяч. Але, показавши усі чоловічі якості, Карпати могли б не тільки переламати перебіг подій в матчі, але й закласти підвалини майбутніх звитяг. Щось говорити про тактичні перебудування і задуми у таких поєдинках не варто, бо кубкове дербі перетворилося у боксерський бій, в який ще й втрутилися фанати зі Львова. Після другого пропущеного удару Карпати підвелися, але в овертайм матч не перевели.

Господарі показали себе справжнім Атлетіком в цьому дербі. Стовідсотково складене із футболістів власної школи Прикарпаття хотіло більше перемоги, ніж різномастні Карпати.

Гравець матчу – Володимир Боришкевич (Прикарпаття)

Капітан господарів був справжнім вожаком своєї команди. Спочатку Боришкевич за допомогою порушення правил обікрав Тіссоне і реалізував вихід сам на сам із Мисаком. У другому таймі він асистував Дербаху і міг забити вдруге після феноменально вирізаної «дуги», яку перервав тільки сейв кіпера.